Kullananlar Çok Memnun Kaldılar!  Teslimat ve İade Şartları

TESLİMAT VE İADE KOŞULLARI

1. TESLİMAT KOŞULLAR

1.1.Sipariş esnasında tedarik süresine ilişkin aksi bir durum belirtilmediği sürece, SATICI (diKARTE), ALICI ile arasında Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (Sözleşme) oluştuğu tarihten itibaren ve  "6502sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun” ile "Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik” gereğince belirlenen yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile Sözleşme konusu ürünü sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak, anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile Sözleşme konusu ürünü sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak, anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile ALICI'nın sipariş sırasında bildirdiği adreste ALICI’ya veya adresteki kişiye/kuruluşa elden teslim eder. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

1.2.ÜRÜN, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden diKARTE sorumlu tutulamaz

1.3.diKARTE, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

1.4.ALICI, ÜRÜN'ü teslim aldığı anda kontrol etmekle ve ÜRÜN'de kargodan kaynaklanan bir sorun gördüğünde, ÜRÜN'ü kabul etmemekle ve KARGO firması yetkilisine tutanak tutturmakla sorumludur. Aksi halde diKARTE sorumluluk kabul etmeyecektir.

1.5.Sözleşme konusu ürünün teslimatı için ürün bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, diKARTE ürünün teslimi yükümlülüğünden muaf olacaktır.

1.6. Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini diKARTE’ye ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde diKARTE’ye gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

1.7.diKARTE, mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve / veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaaten ödenir.

1.8.diKARTE tarafından satışa sunulan birçok ürün, üretici veya ithalatçı firma garantisi altındadır. Değişim işlemleri garanti veren firma tarafından yapılmaktadır ve tüm takibi diKARTE tarafından yapılarak ürünün hızlı bir şekilde tekrar müşteriye geri dönüşü sağlanmaktadır. Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için diKARTE’ye gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri diKARTE tarafından karşılanacaktır.

1.9. YURTDIŞI gönderimlerinde Ülkeler tarafından belirlenmiş, farklı tutarlarda ki gümrük masrafları ALICIYA aittir.

2. CAYMA HAKKI VE İADE

2.1. diKARTE, ALICI'nın hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin diKARTE 'ye veya ürün sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt eder.

2.2.Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar diKARTE’ ye aittir. Cayma hakkının kullanılması için diKARTE’ye yapılacak olan cayma bildirimi, malın tesliminden itibaren 7 (yedi) günlük süre içinde ve Mesafeli Satış Sözleşmelerine Dair Yönetmelik gereğince ALICI tarafından, diKARTE’nin info@dikarte.com e-mail adresine mail atmak yoluyla iade talep edilmelidir.

2.3.Cayma hakkının kullanılması halinde,

a)3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürün, diKARTE’ ye gönderilmek üzere kargoya teslim edilirken fatura, iade bölümü doldurularak (İade edilmek istenen ürünün faturası bir kurum adına düzenlenmiş ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte) ürün ile birlikte cayma hakkının kullanıldığına ilişkin bildirimin yöneltildiği tarihten itibaren 10 (on) gün içinde ALICI tarafından diKARTE’ ye’ gönderilmesi gereklidir.

b) İade edilmek istenen ürün Şirketimize ulaştığında iade ekibimiz tarafından incelenecektir. İnceleme süresi 7 iş günüdür. Bu süreye hafta sonu ve resmî tatil günleri dahil değildir. İnceleme sonucunda iade koşullarını karşıladığı tespit edildiğinde; diKARTE, toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan tüm belgeleri ALICI’ya iade etmekle yükümlüdür.

c) İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

d)ALICI’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkansızlaşırsa ALICI kusuru oranında diKARTE’nin zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

e) Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir. Ürünle birlikte alınan hediye ya da kampanyalı ürün varsa, ilgili ürünler de iade olarak gönderilmelidir. Bununla birlikte (kusurlu ürün hariç) iade talebine konu olan ürünün iade alınması sonrasında, ilgili siparişin dahil olduğu bir kampanya varsa, iade sonrasında kampanya koşullarındaki herhangi bir koşul karşılanamayacak olmamalıdır.

 

2.4.İade talebi olumlu sonuçlandığında, ücret iadesi, alışveriş aşamasında kullanılan kartın ait olduğu bankaya yapılacaktır. Ücret iadesi yapıldığında ALICI’ya e-posta ile bilgilendirme yapılmaktadır. Ücret iadesinin ALICI hesabına yansıma süresi, işlem yapılan bankaya göre 1 ila 8 iş günü arasında değişebilmektedir. Kredi kartına yapılacak olan iade ödemelerinde ilgili banka kuralları saklıdır.

2.5. Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünün anlaşmalı kargo firması aracılığı ile Şirketimize geri gönderilmesi halinde kargo bedeli Şirketimiz tarafından karşılanır, aksi halde kargo bedeli ALICI’ye aittir. Alıcı, anlaşmalı kargo firmasını diKARTE’den öğrenilebilir.

3. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

ALICI'nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ÜRÜN söz konusu olduğunda ALICI cayma hakkını kullanamaz, bu durum diKARTE tarafından ALICI’ya derhal bildirilecektir.